Dzień Wody w grupie starszej

22 marca obchodziliśmy Dzień Wody. Woda jest nam niezbędna do życia. Nie moglibyśmy cieszyć się życiem i światem, jaki znamy, bez obecności wody. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać. Dzieci  poznawały wszystkie tajemnice tej niezwykłej, życiodajnej substancji. Bo przecież każdy wie, że bez wody na naszej planecie nie ma szans na żadne życie. Jesteśmy więc od wody uzależnieni.  Podczas zajęć dzieci ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś się rozpuszcza w wodzie? Co pływa w wodzie, a co tonie? Jak powstaje deszcz? Czy woda to lód?.  Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania bawiąc się przy tym doskonale.

M. Nawrocka