Dzień Świętego Marcina

Przedszkolny korytarz rozświetlały latarenki wykonane przez naszych podopiecznych.  Lampiony zostały przygotowywane na okoliczność „Dnia Świętego Marcina” z którymi uczestniczyli w pochodzie i śpiewali pieśni okolicznościowe przy ognisku. Podsumowaniem uroczystości była konsumpcja rogali „marcińskich” przygotowanych przez panie z KGW.


Dzień Świętego Marcina  to uroczystość, która wprowadza nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra. Według legendy, pewnego zimowego wieczora,  przejeżdżający obok bramy miasta  rycerz Marcin przeciął  mieczem swój płaszcz i jedną część dał napotkanemu żebrakowi. Tej samej nocy ów rycerz ujrzał we śnie Jezusa. Chrystus był odziany w tę część płaszcza, którą Marcin podarował biedakowi.

Konkurs na najładniejszą latarenkę  „Światełko latarenki”.

Wyróżnienie otrzymali:
Rozalia Kretek
Kamil Wileczelek
Anna Jureczka

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Marta Nawrocka