Dzień Spaghetti

We wtorek 4 stycznia obchodziliśmy w grupie maluszków dzień Spaghetti. Na zajęciach poznawaliśmy „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Dzieci poznały kraj, w którym narodziła się tradycja jedzenia makaronu. Zapoznały się z nowymi dla nich słowami Pasta, Bolonia, Neapolitan. Po poznaniu historii makaronowego spaghetti dzieci poznały również prosty przepis na makaron oraz poznały rodzaje Spaghetti. Ponadto dzieci porównywały kształty różnych rodzajów makaronu oraz segregowały go wg koloru. Dzieci ćwiczyły również motorykę dłoni gdzie za pomocą słomki musiały przełożyć makaron do miski oraz ćwiczyły skupienie i uwagę nawlekając makaron na kolorową włóczkę. Dzieci porównywały wygląd makaronu nie ugotowanego oraz ugotowanego, którego z przyjemnością kosztowały. Najlepszą zabawą dla dzieci było malowanie makaronu wg własnego pomysłu na przeróżne kolory. Każdy na swoim talerzyku wyczarował kolorowe Spaghetti. To był wspaniały makaronowy dzień, który oczywiście zakończył się pysznym obiadkiem w postaci Spaghetti.

Anna Nowak