Dzień Śniegu w grupie starszej

Przyszła zima biała, śniegu nasypała. Zamroziła wodę, staw pokryła lodem…”

16 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu, w grupie starszaków świętowaliśmy 13 stycznia. Tego dnia, mimo ponurej pogody i braku śniegu na zewnątrz w naszej sali zrobiło się biało, mroźnie i śnieżnie. Na wstępie dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących śniegu, m.in jakie są rodzaje śniegu ( a jest ich aż kilkanaście), jak powstają śniegowe gwiazdki, a także że każda z nich jest wyjątkowa, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. W kolejnej części zajęć starszaki uczestniczyły w różnorodnych zabawach sensorycznych inspirowanych białym zimowym puchem. Zadaniem dzieci było dobieranie w pary śnieżynek, wyszukiwanie kryształków w dużej misie ze skrzypiącym sztucznym śniegiem, a także rysowanie śnieżynek na soli. Nie lada gratką była również bitwa na śnieżki.

Michaela Sigmund-Lasak