Dzień przedszkolaka oraz literka A

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków bo to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od zabawy niebieskimi balonami, które przyczyniły się później do wspólnych zadań. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. W tym dniu dzieci z grupy starszej poznały również kolejną literkę mianowicie samogłoskę A. Obserwowały jak wygląda literka, którą właśnie poznawali i w jaki sposób należy ją pisać. Zapoznali się z jej wyglądem, do czego jest podobna, w którym  miejscu należy zacząć kreślić literkę, w jakim kierunku prowadzić dłoń. Porównywały wielkość liter. Odtwarzały literkę kreśląc ją w powietrzu oraz używając kreatywnych drucików. Następnie ćwiczyły jej pisanie w kartach pracy. To kolejna poznana samogłoska i starszaki z zapałem czekają na kolejną.