Dzień Postaci z bajek w grupie starszej

Jak każdego roku w przedszkolu obchodzony jest dzień bajki ale za każdym razem w inny sposób. I tak w tym roku grupę starszaków odwiedził prawdziwy Kopciuszek. A zaczęło się bardzo spokojnie, dzieci podczas zajęć przypomniały sobie podstawowe informacje na temat bajek ich bohaterów i przygód. Ale w szczególności skupiły się na bajce pt Kopciuszek, a żeby jeszcze bardziej wczuć się w jej postać dziewczynki otrzymały piękne długie spódnice, natomiast chłopaki korony. I tak oto pięknie ubrani mogli udać się na bal i podczas wspólnych tańców dołączył do nich niespodziewanie Kopciuszek, który zatańczył z każdym księciem po kolej. Ale jak to w bajce bywa nagle wybiła godzina 12 i Kopciuszek prędko uciekł gubiąc swój pantofelek. Zadaniem starszaków był odszukanie Kopciuszka i przymierzenie pantofelka każdej napotkanej dziewczynie. Po wielu nieudanych próbach dzieciom udało się znaleźć Kopciuszka i szczęśliwie go ukoronować na prawdziwa księżniczkę.