Dzień Postaci z Bajek w grupie młodszej

5 listopada sala maluchów zamieniła się w baśniową krainę pełną czarów magii i wspaniałych przygód, bowiem tego dnia obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Bajki Baśnie, szczególnie te z kanonu klasyki dla dzieci jak: Kot w Butach, Trzy małe świnki, Rybak i złota rybka, Złotowłosa i trzy niedźwiedzie, etc. nie tylko bawią i uczą, ale także wprowadzają w dziecięcy świat magię i fantazję. Toteż w tym dniu nasze zajęcia były iście baśniowe i magiczne. Oczywiście przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością świata bajek i baśni rozwiązując zagadki i rozpoznając po fragmentach daną bajkę, a także dopasowując atrybuty do bajkowych bohaterów. Nie obyło się również beż zabaw badawczych i eksperymentów tak lubianych przez maluchów, a doskonale rozbudzających ciekawość poznawczą i kreatywność dzieci. Zatem przedszkolaki miały okazję obserwować warzenie prawdziwego magicznego eliksiru (zjawisko chemiczne zachodzące w skutek wymieszania octu z sodą oczyszczoną), a następnie wykorzystując gorące powietrze z suszarki wprawiały w ruch języki ognia wydobywające się z paszczy baśniowego smoka. Dzieci uczestniczyły również w zabawie „Kopciuszek” podczas której musiały rozdzielić kaszę od grochu (co doskonale rozwija sprawność manualną) w której to zdecydowanie chłopcy wiedli prym:) oraz „Czarownica”, gdzie zadaniem dzieci było trafienie zatrutym jabłkiem do kosza wieźmy. Ostatnim punktem zajęć było pokonanie baśniowego toru przeszkód: przejście przez tunel smoka, spacer po magicznych kamieniach na zaczarowanym jeziorze oraz wspinaczka na baśniową szklaną górę:) Reszta dnia, a szczególnie popołudnie upłynęło nam na wspólnym czytaniu ulubionych bajek. Bo jak powiedział Umberto Eco „Kto czyta żyje podwójnie”. Zapraszamy na fotorelację 🙂

Michaela Sigmund-Lasak