Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

 

Bajki rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dlatego dzieci z grupy starszaków 5 listopada wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzień rozpoczął się od obejrzenia prezentacji o postaciach z bajek gdzie dzieci musiały rozwiązywać zagadki na ich temat. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Łączyły w pracy postacie z bajek oraz trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz podpisywały poszczególne postacie. W tym szczególnym dniu dzieci mogły również choć na chwilę zamienić się w postać z bajki. Dzieci mogły spośród rekwizytów wybrać ten, który najbardziej im się podobał. I tak oto w sali pojawiły się pszczółki Maje, Księżniczki, Królowie, zwierzęta oraz wiele innych postaci. Wszyscy mieli również okazję brać w zabawach typu „Zatrute jabłko Śnieżki” oraz „Złote monety”, które sprawiły dzieciom dużo uciechy i radości. Kulminacyjnym punktem dnia by bal postaci z bajek gdzie wszystkie postaci ze sobą tańczyły. Dzień postaci z bajek był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

 

 

Anna Nowak