Dzień płatków śniadaniowych w grupie młodszej

Śniadanie to jedno z najważniejszych posiłków dnia, które powinno dostarczać naszemu organizmowi energii niezbędnej do całodobowej aktywności. Możemy przygotowywać je na różne sposoby, to od nas jednak zależy czy będzie ono zawierało pełnowartościowe składniki niezbędne dla naszego zdrowia. Obchodzony 7 marca dzień płatków śniadaniowych zachęcił wszystkich do zorganizowania zajęć promujących spożywanie zdrowego śniadania w postaci płatków śniadaniowych z mlekiem. W tym dniu dzieci poznały między innymi rodzaje płatków (kukurydziane, musli itp.) Nie zabrakło również ciekawych zabaw rozwijających zręczność i sensorykę dzieci. Na śniadaniowych stołach znalazły się w tym dniu nic innego jak właśnie płatki śniadaniowe. Obserwując reakcje naszych przedszkolaków możemy mieć nadzieję, że przygotowany w tym dniu posiłek pomógł zrozumieć dzieciom jak ważnym elementem jest właśnie pyszne i pożywne śniadanie.

Anna Nowak