Dzień Pizzy w grupie starszej

W tym dniu dzieci z grupy starszaków zostały podzielone na 3 zespoły serowy, szynkowy i paprykowy Każdy zespół miał za zadanie dokładanie pokroić swoje składniki potrzebne do wykonania pizzy. Podczas zajęć dzieci nie tylko dowiedziały się jak przyżądzić pizzę ale dowiedziały się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch.