Dzień Pizzy w grupie starszej

 Jest okrągła niczym koło,

z nią jest smacznie i wesoło.

Pachnie warzyw całą gamą,

lubię ją zajadać z mamą.

Co to takiego?

Oczywiście, pizza!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku grupa starszaków również włączyła się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala grupy starszaków zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki samodzielnie komponowały swoją pizzę, jednakże nie było to wcale takie łatwe zadanie, gdyż była to specjalna matematyczna pizza, podczas jej tworzenia dzieci dodatkowo rozwijały swoje kompetencje w zakresie dodawania i odejmowania. Dzieci układały także „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki. To był niezwykle smakowity dzień!

Michaela Sigmund-Lasak