Dzień Pizzy w grupie starszej

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia, które rozpoczęły się zagadką: Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą, Lubię ją zajadać z mamą. Co to takiego ?Oczywiście Pizza. Następnie dzieci oglądały prezentację, podczas której dowiedziały się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Następnie dzieci za pomocą plasteliny miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, oczywiście w sposób plastyczny. Powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć: Dzieci poznały również wszystkie etapy powstawania pizzy oraz wspólnie układały puzzle 3d z napisem „Dzień Pizzy”. No i na koniec upragniony moment dnia czyli obiad i degustacja upieczonej pysznie upieczonej pizzy.