Dzień Pizzy w grupie młodszej

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. 9 lutego podczas zajęć dzieci zapoznały się z krótką historią pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Dzieci poznały również najpopularniejszy rodzaj pizzy to margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. Jej trzy główne składniki, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Po części teoretycznej maluszki brały udział w wielu zabawach kształtujących ich spostrzegawczość. Na koniec dzieci rozwiązały specjalnie przygotowane na ten dzień karty pracy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Anna Nowak