Dzień Pingwinka w grupie straszej

W środę 26 stycznia starszaki uczestniczyły w zabawach z okazji Dnia Pingwinka. Przedszkolaki w tym dniu przeniosły się na Antarktydę, gdzie poznały bliżej życie pingwinów. Podczas zajęć dzieci pogłębiły wiedzę nt. pingwinów, z uwagą obejrzały film edukacyjny, a także poznały cechy charakterystyczne tych fascynujących ptaków zamieszkujących krainę wiecznych lodów. W drugiej części zajęć starszaki aktywnie uczestniczyły w zabawach inspirowanych pingwinami. Przedszkolaki kształtowały swój słuch fonemowy, utrwalały poznane litery oraz rozwijały swoje kompetencje matematyczne porównując liczebność pingwinkowych zbiorów. Na zakończenie zajęć dziewczyny i chłopcy wykonali swoje własne inglo z kostek cukru oraz słodkich pianek, a na korytarzu przedszkolnym została zorganizowana tematyczna wystawa.

Michaela Sigmund-Lasak