Dzień Oceanów w grupie młodszej

W dniu 8 czerwca dzieci z grupy młodszej obchodziły Dzień Oceanów. Na początku zajęć maluchy obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach oraz dowiedziały się co to jest rafa koralowa i gdzie możemy ją zobaczyć. Miały również okazję aby wysłuchać „szumu fal” w muszelkach. Tego dnia nie zabrakło również zabaw matematycznych, podczas których przedszkolaki doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 8. Dzieci brały również aktywny udział w zabawie zręcznościowej pt. „Rekin” oraz wyścigach statków. Jednakże największą atrakcją okazała się zabawa sensoryczna z wykorzystaniem kulek hydrożelowych, podczas której dzieci musiały odszukać „zatopionych” pereł, które następnie wykorzystały do wykonania swoich własnych muszli z papilotek. Zaaranżowaliśmy również nowy, wakacyjny już kącik przedszkolny, w którym dzieci mają okazję obserwować eksponaty związane tematyczne z morzem: bursztyny, różnorodne muszle oraz rozgwiazdy.

Michaela Sigmund-Lasak