Dzień Niezapominajki w grupie młodszej

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę później, bo 17 maja. W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie.  Maluszki poznały znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Dzieci rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Zapominalska niezapominajka”, pokonywały „Niezapominajkowy tor przeszkód”, układały niezapominajkowe puzzle i doskonaliły swoje umiejętności matematyczne. Na zakończenie maluszki wymieniły karteczkami z życzliwymi słowami dla kolegi/koleżanki.
Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Michaela Sigmund-Lasak