Dzień Naleśnika w grupie starszej

Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika to brytyjski odpowiednik znanego wszystkim Tłustego Czwartku. Naleśniki są bez wątpienia daniem uwielbianym przez wszystkich smakoszy, a zwłaszcza tych najmłodszych. Zatem dzieci z grupy grupy starszej nie mogły pominąć tak pysznego święta. 2 luty czyli Dzień Naleśnika był zatem bardzo pracowitym dniem, zważywszy na ilość zaplanowanych atrakcji, ale pełen uśmiechu i wesołej zabawy. Świętowanie rozpoczęło się od ruchowej rozgrzewki i wyścigu z patelniami. Zadanie nie było proste, gdyż oprócz szybkości przedszkolaki musiały wykazać się również umiejętnością skupienia uwagi, by po drodze nie zgubić z patelni naleśnika. Nie zabrakło także zabawy zręcznościowej z podrzucaniem naleśników, nasze przedszkolaki okazały się w tej konkurencji mistrzami. Zwieńczeniem dnia były zajęcia kulinarne podczas których starszaki przygotowały pyszne naleśnikowo-bananowe przekąski. Zdecydowanie najprzyjemniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem całego dnia była degustacja samodzielnie skomponowanego deseru.

Michaela Sigmund-Lasak