Dzień Muffinka w grupie młodszej

Muffinki to małe ciastka w kształcie babeczek z słodkimi lub wytrawnymi dodatkami. Muffiny są bardzo popularnymi wypiekami w USA, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii. Datuje się, że pierwsze muffinki powstały około tysiąca lat temu! Początkowo przypominały kształtem placuszki, z czasem jednak ewoluowały do formy jaką znamy dziś. Moda na te pyszne babeczki przywędrowała również do Polski. W środę 30 marca muffinki obchodziły swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy młodszej uczestniczyły w zajęciach poświęconych właśnie tym wypiekom. Poznały ich historię oraz proces wypiekania. Później dzieci musiały rozwiązywać kilka zadań matematycznych z muffinkami w roli głównej. Na koniec zajęć na dzieci czekała największa atrakcja – degustacja babeczek. Uśmiechom nie było końca gdyż babeczki okazały się przepyszne.

Anna Nowak