Dzień Motyla w grupie młodszej

Jesteśmy Motylki cały dzień fruwamy, najpiękniejszych kwiatów na łące szukamy. W przedszkolu nastały piękne chwile, gdy do niego zawitały Motyle. Będą skakać i zadziwiać ,wszyscy będą je podziwiać. Pamiętajcie wszyscy kochajcie Motyle, one rozweselą najsmutniejsze chwile. Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Dlatego przedszkolaki 14 marca celebrowały święto tych pięknych, kolorowych owadów. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania wyglądu i nazw motyli, które można spotkać na naszych łąkach. Następnie wysłuchały wiersza Doroty Gellner pt.: ,,Gąsienica – tajemnica” oraz udzieliły odpowiedzi na zadane pytania. Następnie rozwiązały karty pracy, specjalnie przygotowane na ten dzień. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przyrodą, wzbogacenie wiedzy na temat motyli oraz poznanie ich cyklu rozwojowego. Nie zabrakło również innych ciekawych zabaw dla dzieci, takich jak „Motyl – od największego do najmniejszego”, „Motyle na kwiatek – ćwiczenia oddechowe” i wiele innych.

Anna Nowak