Dzień Marzyciela

8 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marzyciela. Była to doskonała okazja do rozmów nt marzeń, ich roli w życiu człowieka oraz wytrwałości w ich spełnianiu. Grupa średniaków przeniosła się do krainy marzeń, gdzie dzieci łowiły złote rybki oraz dzielili się swoimi największymi marzeniami. Aby marzenia się spełniły dzieci dostały na pamiątkę do domu „złote rybki”. Natomiast starszaki wysłuchały opowiadania o Marzeniach Karola, dowiedziały się kim jest optymista, a kim pesymista, również dzieliły się swoimi marzeniami ze złotą rybką, a w ramach nauki czytania układały sylabowe puzzle  tematycznie związane z marzeniami. Na zakończenie podczas zabaw relaksacyjnych i oddechowych wszyscy „bujaliśmy w obłoczkach”.