Dzień Makaronu

25 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu. Z tej okazji odwiedziły nas panie z KGW w Zabełkowie: Barbara Wolny, babcia Oliwii Wolnik, Anna Kupka, babcia Daniela i Emilii Kupka, Urszula Jeziorska, babcia Krzysia Kwiaśnicy oraz Barbara Gliśnik, babcia Damiana Smołka, by przybliżyć naszym przedszkolakom tradycyjne sposoby przyrządzania makaronu. Nasi milusińscy dowiedzieli się jak kiedyś gospodynie domowe przygotowywały makaron na tradycyjną, niedzielą nudelsupa. Panie z KGW w niezwykle ciekawy sposób opatrzony wspaniałym i czasami żartobliwym (co wywołało uśmiechy na buziach naszych najmłodszych) komentarzem relacjonowały poszczególne etapy przygotowywania makaronu, wplatając również anegdotki ze swego życia. Po dokładnej instrukcji, przedszkolaki z pomocą naszych zaproszonych gości zabrały się do samodzielnego przygotowywania nudli. Wszyscy dzielnie pracowali, w pocie czoła ugniatając ciasto, wałkując i przy pomocy specjalnej maszynki krojąc na kawałki. Kolejnego dnia, kiedy makaron był już odpowiednio wysuszony przyszła pora na degustację. Oczywiście rosół z samodzielnie przygotowanym makaronem smakował przedszkolakom wyśmienicie i wszystkie talerzyki w mig były puste. Gospodyniom z KGW w Zabełkowie serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu oraz za wspaniałą lekcję lokalnej tradycji i kultury. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.