Dzień Lalki Barbie w grupie starszej

Każdy z nas słyszał, widział i wie coś o lalce Barbie. Bawiły się nią dziewczynki wielu generacji, a sama lalka jest jedna z najlepiej sprzedających się zabawek oraz symbolem kultury masowej. W „swojej karierze” Barbie wykonywała już każdą z możliwych zawodowych profesji, miała każdy kolor włosów i wielu przyjaciół. Barbie towarzyszy dzieciom od wielu pokoleń, a maluchy ja uwielbiają. To tylko zabawka, a prawdziwych wartości szkraby powinny uczyć się od rodziców i opiekunów. Barbie pozwala dziewczynkom zostać kim chcą w swoim wyimaginowanym świecie, a często motywuje do spełniania marzeń. Jedno jest pewne: to jedna z niewielu lalek, którą poznał i pokochał prawie cały świat! Ta znana na cały świecie lalka była główną bohaterką Dnia Lalki Barbie, który został zorganizowany w grupie starszej 9 marca. Podczas zajęć starszaki poznały historię jednej z najsłynniejszych zabawek na świecie oraz brały udział w różnorodnych zabawach inspirowanych Barbie. Zwieńczeniem dnia był seans filmowy przygód Lalki Barbie, która jest również oczywiście gwiazdą filmów dla najmłodszych. Ten dzień spotkał się z ogromnym entuzjazmem, szczególnie wśród naszych dziewczynek, które mogły również w tym dniu przynieść do przedszkola swoją ulubioną lalkę Barbie.

Michaela Sigmund-Lasak