Dzień Kropki w grupie młodszej

15 września maluchy przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Symbolem tego dnia stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Bohaterką książki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki w naszej grupie zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która dzieciom bardzo przypadła do gustu. Warto również wspomnieć, iż dzieci w tym dniu zamieniły się w biedronki i muchomorki gdyż to właśnie ten owad i grzybek mają bardzo dużo kropek. Dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne biedronki i muchomorki, układały mozaiki z guzików oraz testowały swoje sprawności ruchowe. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku w 108 krajach. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. Cieszymy się bardzo, że jesteśmy jego częścią.

Anna Nowak