Dzień Kredki w grupie starszej

W trzecim tygodniu listopada obchodziliśmy w grupie starszaków Dzień Kredki. Święto to, jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku dzieci wysłuchały słów piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie dzieci zamieniły się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Dzieci sortowały kredki ze względu na ich wielkość (od najmniejszej do największej), przeliczały je oraz układały wyrazy takie jak mama, tata, dom, kot ze specjalnie przygotowanych kredek literkowych.

Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia W tym dniu kolorowaliśmy również kredkę w naszym ulubionym kolorze, lub w tym kolorze kredki w jakiej przyszliśmy ubrani. To był wspaniały kredkowy dzień😊!

Anna Nowak