Dzień Kredki w grupie starszej

22 Listopada w grupie starszej świętowaliśmy Dzień Kredki. Kredki towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat. To za ich pomocą dziecko przenosi na papier swoje marzenia, fantazję i wizję świata. Nie tylko rozwijają małe dłonie i paluszki ale kształtują wyobraźnię i są narzędziem rozwijającym kreatywność 🙂 Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola w kolor swojej ulubionej kredki. Zajęcia rozpoczęliśmy od filmu edukacyjnego „W fabryce kredek” podczas którego dzieci dowiedziały się jak wygląda proces produkcji kredki. Następnie starszaki poznały różnorodne rodzaje kredek, od tych popularnych używanych w przedszkolu na co dzień po te profesjonalne używane przez artystów do tworzenia swoich dzieł. Dzieci utrwalały również kolory w języku angielskim dopasowując ilustracje do odpowiednich kredek, inspirowanych kolorami tęczy. Starszaki kształtowały także swoją spostrzegawczość podczas zabawy, w której zadaniem było ułożenie kredek według podanego wzoru. Zwieńczeniem dnia były zabawy muzyczno-ruchowe do piosnek o kredkach. Tego dnia na naszych zajęciach było iście kolorowo.

Michaela Sigmund-Lasak