Dzień Kota w grupie młodszej

15 lutego w grupie młodszej obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia dzieci poznały Prawa Zwierząt oraz dowiedziały się, że nasi mali czworonożni przyjaciele również posiadają emocje i uczucia, które należy szanować oraz potrzeby. Dzieci poznały zasady opieki i pielęgnowania domowników – kotów. Miały okazję zobaczyć różnorodne kocie akcesoria: drapak, zabawki, miseczki, szczotkę do sierści itp. Oczywiście nie zabrakło kocich zabaw takich jak: Złap myszkę  na dywanie TupuTan i kocia matematyka. Przedszkolaki z grupy młodszej miały także okazję gościć w swojej tego dnia wyjątkowych gości – dwa kocurki pani Michasi – Korka i Klakiera. Kociakom bardzo spodobała się nasza przedszkola sala, chętnie zwiedzały jej zakamarki. Jak przystało na prawdziwych pieszczochów były zachwycone kiedy maluszki je głaskały po grzbiecie i za uszkiem za co odwdzięczyły się mruczeniem, a z racji tego iż są łasuchami były wręcz zachwycone, kiedy otrzymały koci smakołyk od każdego przedszkolaka. Dzień ten był doskonałą okazją do nauki szacunku wobec zwierząt dla naszych najmłodszych, a kocie odwiedziny wprawiły nas w radosny nastrój do końca dnia.