Dzień Kota w grupie młodszej

4 lutego obchodziliśmy w grupie maluszków „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: nawijanie kłębka wełny czy malowanie dużego portretu kota.  Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Anna Nowak