Dzień Języków cd.

Drugi dzień obchodów dnia języka niemieckiego odbył się 6 października .Wśród zaproszonych  był Wójt Senior Gminy Krzyżanowice pan Wilhelm Wolnik, który opowiedział jak ważna i potrzebna była znajomość języka Goethego  w Jego aktywności zawodowej.  Pan Wilhelm Wolnik opowiedział jak wyglądały lekcje j. niemieckiego za jego czasów młodości oraz opowiedział swoje własne przygody i anegdoty z czasów szkolnych. Zachęcony i poproszony przez dzieci przypomniał sobie i zaśpiewał piosenkę z tamtych lat  oraz wyrecytował krótkie wiersze. Było to  bardzo emocjonalne  spotkanie – ze łzami wzruszenia, ale i śmiechem na wspomnienie dawnych szkolnych lat. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się również wizyta pani Justyny Kwaśnica, mamy jednego z przedszkolaków. Pani Justyna na co dzień pracuje w firmie,  gdzie wymagana jest właśnie znajomość j. niemieckiego. Dzieci z chęcią dowiedziały się jak wygląda  praca mamy Krzysia. Na koniec spotkania pani Justyna przeczytała dzieciom bajkę w j. niemieckim w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom , po czym  poczęstowała cukierkami i wręczyła na pamiątkę spotkania zabawkowego Tira z logiem firmy, w której pracuje.

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki .