Dzień Jednorożca w grupie mlodszej

Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Jest to symbol czystości i czarów, który pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia. I tak maluszki również postanowiły wziąć udział w obchodach tego dnia. W tym dniu dowiedziały się między innymi o tym, że Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji (narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach). W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać. Dzieci dowiedziały się również o tym iż jednorożce pojawiają się często w literaturze, czego najlepszym przykładem jest Harry Potter, a do popularnych bajek zaliczyć można My Little Pony. PAMIĘTAJMY – W Dzień Jednorożca nie można się smucić! Współcześnie, jednorożce są symbolem tęczowych kolorów, szukania swojego wewnętrznego dziecka, świecidełek i wszystkiego, co radosne.

Anna Nowak