Dzień Grzyba

W naszym przedszkolu tradycją już jest, że obchodzimy nie tylko tradycyjne  święta, ale również niekonwencjonalne i ciekawe dni. Tak więc 24 września obchodziliśmy Dzień Grzyba. Tego dnia grupa starsza klasyfikowała grzyby na jadalne i trujące oraz poznała zasady bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Dzieci miały okazję zobaczyć suszone borowiki, podgrzybki, kurki, pieczarki oraz prawdziwki, a także skosztować marynowanych grzybków. Nie obyło się również bez zabaw muzyczno-ruchowych, spośród których najbardziej starszakom spodobała się zabawa „Grzyby na deszczu”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wcieliły się w  bohaterów wiersza „Muchomora” i „borowika”. Zapraszamy na fotorelację z tego dnia.