Dzień Grzyba

W poniedziałek 25 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Grzyba. Była to doskonała okazja do poznania różnorodnych zabaw i aktywności. Dzieci z grupy młodszej tego dnia poznały wybrane grzyby jadalne i trujące, a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas grzybobrania, z zaciekawieniem oglądały przyniesione przez panią pieczarki brązowe, kurki oraz suszone borowiki. Poznały budowę grzyba – wyróżniły kapelusz oraz nogę,  a także doskonaliły swoje umiejętności matematyczne podczas zabawy Grzybobranie. Natomiast dzieci z grupy starszej również utrwaliły wygląd grzybów trujących i jadalnych, próbowały odgadnąć nazwy poszczególnych gatunków oraz inscenizowały wierszyk Muchomorek i Borowik. Dzień ten był również doskonałą okazją do aranżacji kącika przyrody, który starszaki chętnie odwiedzają. Na zakończenie kolega z krupy – Antoś poczęstował kolegów czekoladowymi grzybkami. Każda z grup wybrała się również na spacer wokół przedszkola w poszukiwaniu grzybów 😉