Dzień Dziecka w maluszkach

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Dzień rozpoczął się od zabaw muzyczno – ruchowych. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach popularnych takich jak „Kaczuchy” i „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie – woogie”, „Ręce do góry”. Po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy przy użyciu tunelu, chusty animacyjnej. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych dzieci zorganizowano również malowanie twarzy. Duża atrakcją było również puszczanie baniek mydlanych – tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia odbyło się spotkanie ze strażakami, którzy zaprezentowali swój wóz strażacki. Na ochłodę tego pięknego dnia zaserwowano długo wyczekiwane lody. Na koniec dnia każde dziecko zabrało ze sobą pamiątkę z okazji dnia dziecka wręczoną przez panią oraz kolorowego balonika.

Anna Nowak