Dzień Dyni w grupie maluszków

26 października maluszki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dekoracje w sali również nawiązywały do dzisiejszego święta. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda dynia w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki, w których to warzywo wyrasta. Na zajęciach wykonaliśmy eksperyment „wybuchowa dynia”, który zachwycił wszystkich obserwatorów. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna wykonana przez naszych milusińskich. Na pamiątkę dzisiejszych zajęć każdy z przedszkolaków mógł zabrać dynię ozdobną do domu. Podczas obiadu dzieci mogły posmakować to wyjątkowe pomarańczowe warzywo w postaci zupki.

Bardzo serdecznie dziękujemy gospodarstwo.studniczek za podarowane dynie, które zostały wykorzystane na dzisiejszych zajęciach i wręczone na pamiątkę dzieciom. Dziękujemy również firmie BARTO za balony, które zawisły jako dyniowa dekoracja.

Marta Nawrocka