Dzień Drzewa w grupie młodszej

Święto Drzewa

W trzecim tygodniu października maluszki obchodziły Światowy Dzień Drzewa. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Zajęcia w ciągu całego dnia poświęcone były propagowaniu idei ochrony przyrody, kształtowaniu wśród wychowanków pozytywnego stosunku do niej, pogłębianiu wiedzy na temat drzew. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej, projektowały swoje własne drzewa, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały drzewa. Zorganizowana została również wystawa prac plastycznych, w ogrodzie przedszkolnym. W ramach święta, maluszki zaprojektowały również piękną makietę drzewa wykonaną z trocin, drewna, kasztanów, liści, która pięknie zdobi korytarz przedszkolny.

Anna Nowak