Dzień Dinozaura w grupie młodszej

18 lutego w grupie młodszej obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Tego dnia charakterystyczne były zielone stroje i opaski na znak obchodzenia tego „święta”. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny nt. dinozaurów, dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę nt. różnorodnych gatunków oraz hipotez dotyczących ich wyginięcia. Przedszkolaki dowiedziały się także kim jest paleontolog oraz jaka jest jego rola w poznawaniu historii tych prehistorycznych gadów. Następnie maluchy miały okazję same wcielić się w badaczy ery dinozaurów i uczestniczyć w przedszkolnych wykopaliskach, podczas których musiały przy pomocy pędzelków „odkopać” części szkieletu dinozaura, a następnie złożyć je w całość. Dzieci również dowiedziały się, iż dinozaury dzielimy na te roślinożerne i mięsożerne, a do naszej sali zawitał jeden z przedstawicieli tej pierwszej grupy – diplodok. Każdy przedszkolak następnie doklejał naszemu gadziemu przyjacielowi charakterystyczne łuski. Maluchy poznały również środowisko życia dinozaurów, a zdobytą wiedzę wykorzystały tworząc wspólnie dużą makietę „Dino Parku” wykorzystując do tego różnorodne materiały, roślinność, kamyczki oraz oczywiście dinozaury. Dzień ten przyniósł naszym najmłodszym wiele ekscytujących chwil i moc wraże, dlatego też na stałe zostanie zapisany w naszym przedszkolnym kalendarzu świąt nietypowych.

Michaela Sigmund-Lasak