Dzień Dinozaura w grupie maluchów

Wrrrauuu! Wszyscy jesteśmy zafascynowani dinozaurami, ale też jesteśmy zgodni, że wolimy, aby nie biegały nam po placu przedszkolnym. Mimo to postanowiliśmy uczcić ich pamięć i 27.02 obchodziliśmy w grupie maluchów Dzień Dinozaura. Najpierw poznaliśmy najpopularniejsze dinozaury i posłuchaliśmy ciekawostek o nich. Trzeba przyznać, że wiedza niektórych z nas była imponująca jeszcze przed zajęciami. Wiedząc, że stwory z długimi pazurami i wielkimi zębami były mięsożerne, postanowiliśmy sprawdzić, ile mogłyby zjeść nas na raz w zabawie „Paszcza dinozaura”. Następnie w zabawie typu berek, spadał na nas meteor, w którego rolę wcielił się jeden z nas. Najciekawszym punktem dnia był eksperyment z wybuchającym wulkanem. Na zdjęciu możecie zauważyć, jakie to były emocje! Nasze zajęcia zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej „Jajo dinozaura”. Może ktoś chciałby przygarnąć takiego malucha?

Alicja Brych