Dzień Chłopca w grupie starszej

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu wszyscy chłopcy z grupy starszej przyszli ubrani na galowo co nie umknęło uwadze dziewczynek. Świętowanie rozpoczęliśmy od wsłuchania wiersza „Dzień chłopaka” a następnie na zapisywaniu na dużej kartce brystolu „Jaki powinien być uprzejmy chłopka”. Dziewczynki miały mnóstwo pomysłów, a chłopaki z uwagą słuchali wszystkich pomysłów. Następnie odbyła się zabawa w „goleniu brody” za pomocą patyczka po lodach. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie quizu przez chłopców, dzięki  któremu została sprawdzona wiedza chłopców na temat dobrych manier. Po wszystkich zabawach dziewczynki odśpiewały dla chłopców sto lat i wręczyły im słodkie lizaki oraz papierowe krawaty super chłopaka. Dzień należał do bardzo udanych, a dziewczynki już teraz nie mogą doczekać się swojego świata

Anna Nowak