Dzień Bitej Śmietany w grupie starszaków

5 stycznia w grupie starszaków został zorganizowany Dzień Bitej Śmietany.  Whipped Cream Day obchodzony jest na cześć urodzin Aarona S. „Bunny” Lapina, który w 1948 roku wynalazł bitą śmietaną w sprayu. tego dnia starszaki poznały nie tylko proces powstawania bitej śmietany oraz sposoby jej wykorzystania, a także jej historię poprzez wieki, ale przede wszystkim brały aktywny udział w zajęciach kulinarnych i plastycznych. Dzieci przy pomocy swoich pań przygotowały pyszną bitą śmietanę bez dodatku sztuczny barwników i konserwantów, którą potem miały okazję skosztować, a także delektowały się smacznym ciastem owocowym z dodatkiem bitej śmietany. Dużą atrakcją tego dnia były również zabawy ze sztuczną bitą śmietaną, z wykorzystaniem której powstały wspaniałe prace plastyczne – słodkie babeczki ozdobione błyszczącą posypką. Naszymi słodkimi wypiekami poczęstowaliśmy także Panią Dyrektor oraz Panią Izę z sekretariatu szkolnego. To był bardzo słodki dzień 🙂

Michaela Sigmund-Lasak