Dzień bez zabawek w grupie młodszej

26 listopada w grupie maluszków w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki „Dźwięki przyrody” odbył się dzień bez zabawek. Dzieci przekonały się jak świetną zabawą jest sama chęć tworzenia. W tym dniu nasze przedszkolne zabawki wyjechały na urlop, a ich brak sprowokował dzieci do innego zorganizowania sobie wolnego czasu. Dzieci zainspirowane kartonowymi modelami m.in. sklepu, auta, domku zostały zachęcone do zabaw z wykorzystaniem papieru, pudełek itp. Największą przyjemnością sprawiło dzieciom dekorowanie kartonowego domu, który mogły zaprojektować według własnych pomysłów. Poprzez takie zajęcia dzieci odkrywają swoje twórcze możliwości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdobywają sprawność manualną, uczą się samodzielności, współdziałania w grupie. To był nasz debiut, ale na pewno jeszcze podejmiemy takie działania.

Anna Nowak