Dzień Barbie w grupie młodszej

Barbie to jedna z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Jej twórcą jest Ruth Handler – amerykańska przedsiębiorczyni, prezes firmy Mattel, która zajmuje się produkcją lalki. Po raz pierwszy, Babrie zaprezentowano podczas Amerykańskich międzynarodowych Targów Zabawek w Nowym Jorku, 9 marca 1959. To wydarzenie uznawane jest za oficjalną datę urodzin lalki. Nazwa Barbie jest zdrobnieniem od imienia córki Ruth Handler, Barbary. Pełne imię i nazwisko lalki to Barbara Millicent Roberts. Między innymi tego dowiedziały się dzieci z grupy młodszej 9 marca czyli w dniu lalki Barbie. W tym dniu każda dziewczynka przyniosła do przedszkola swą ulubioną lalkę Barbie i zaprezentowała ją na forum grupy. Były ciekawe konkurencje, zabawy przy których głównym motywem przewodnim był kolor różowy. Kulminacją była zabawa taneczna przy hicie „Barbie Girl” gdzie Ken poprosił do tańca swą Barbie. To był niezwykle różowy dzień.

Anna Nowak