Bezpieczni na drodze

W drugim tygodniu września tematem przewodnim w grupie młodszej było bezpieczeństwa na drodze. W ciągu całego tygodniowego cyklu zajęć przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego podróżowania samochodem, poruszania się w ruchu pieszym oraz zasady bezpiecznych zabaw na podwórku. Dzieci  zapoznały się także ze znaczeniem sygnalizacji świetlnej oraz wybranych znaków drogowych. Podczas zabaw do piosenki „Samochody i piesi” nasi milusińscy ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Jednak najwięcej frajdy sprawiła wszystkim jazda na hulajnodze po wyznaczonym torze. Zwieńczeniem tygodniowych zajęć była zabawa, podczas której dzieci utrwaliły numery alarmowe do służb specjalnych oraz wykazały się refleksem doskonale rozpoznając jakie służby należy wezwać do danego zdarzenia. Tematyka związana ze znakami drogowymi jest również doskonałą okazją do doskonalenia znajomości figur geometrycznych – maluchy poznały koło, które wyszukiwały spośród przedmiotów w najbliższym otoczeniu oraz układały kształt koła z różnorodnych materiałów. Zapraszamy na fotorelację.