Bezpieczni na drodze – grupa starsza

W środę dzieci z grupy starszej ubrane na biało – czarno na jeden dzień zamieniły się w „prawdziwe zebry”, nie tylko jako zwierzęta, ale również te które można spotkać na ulicy – czyli pasy. Dzieci z wykorzystaniem dywanu TupuTan utrwalały zasady ruchu drogowego –  wcieliły się w samochody, które jeździły po odpowiednich liniach oraz pieszych, którzy przechodzili przez pasy. Następnie wspólnymi siłami chłopcy i dziewczyny stworzyli własne zebry, które raz jeszcze przypomniały im, jak ważne są pasy na jezdni dla naszego bezpieczeństwa – czyli zebra. Z kolei w piątek starszaki poznały numery alarmowe. Dowiedziały się również jakie jest zastosowanie telefonów różnego rodzaju: stacjonarnych i komórkowych. Poznały zasady rozmów telefonicznych oraz dowiedziały się, ze telefon to nie zabawka! Poznanie numerów alarmowych było doskonałą okazją do zabawy w pojazdy: straż, policja, karetka, dzięki której można było sprawdzić ich dobrą reakcję na dane zgłoszenie.