Bezpieczni na drodze – grupa młodsza

W drugim tygodniu września tematem kompleksowym w grupie młodszej było bezpieczeństwo na drodze. W tym tygodniu maluchy i średniaki poznały zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym – samochodowym i pieszym. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez pasy, co oznaczają światła sygnalizatora oraz o czym mówią nam poszczególne znaki drogowe. W tym tygodniu maluchy i średniaki poznały również pierwszą figurę geometryczną – koło. Przedszkolaki wyszukiwały kształtu koła spośród przedmiotów w sali, za pomocą zmysłu dotyku musiały wybrać koło z woreczka z figurami geometrycznymi. Każda z grup ułożyła również koło z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: skakanki, poduszek, korków, drewnianych klocków. Jednakże najlepszy punktem zajęć była ścieżka sensoryczna po naszych ułożonych kołach 🙂 Oczywiście najwięcej śmiechu były podczas przechodzenia na kole z drewnianych kloców i woreczków gimnastycznych. Zwieńczeniem tygodniowych zajęć był spacer na skrzyżowanie i praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, na który wybraliśmy się całym przedszkolem – grupa młodsza i starsza.