Andrzejki w grupie młodszej

3o listopada w grupie młodszej został zorganizowani wieczorek andrzejkowy. Przed rozpoczęciem zabaw dzieci wspólnie odczytały list od Wesołej Czarownicy z Łysej Góry, która przekazała naszym milusińskim specjalne klucze – symbol andrzejek. W magiczny i tajemniczy nastrój wprawiła dzieci nastrojowa muzyka oraz światełka i świeczki 🙂 Dziewczyny i chłopaki tradycyjnie wróżyli sobie podczas loteryjki co przyniesie im przyszłość: czy może będą podróżować, albo zostaną sławnymi aktorami lub piosenkarzami lub znajdą miłość oraz bogactwo 😉 Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z imionami, która zdradziła nam jak na imię będzie mieć nasz przyszły mąż lub żona oraz tradycyjnej wróżby z butami. Podczas której dziewczynki dowiedziały się, która pierwsza wyjdzie za mąż, a chłopaki, kto pierwszy znajdzie żonę. Losując atrybuty poszczególnych zawodów dzieci wróżyły również jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Na zakończenie naszego andrzejkowego wieczorku nie mogło zabraknąć lania wosku. Przy pomocy pani Michasi, każdy poprzez dziurkę od specjalnego klucza lał wosk, z którego powstały nam wyjątkowo ciekawe kształty. Oczywiście najlepszą zabawą był odgadywanie co woskowe figurki przypominają, a pomysłowość dzieci nie miała sobie równych. Czas pokaże, czy nasze andrzejkowe wróżby kiedyś się sprawdzą;)