Andrzejki w grupie młodszej

29 listopada odbyły się Andrzejki z grupie młodszej. Spędziliśmy ten dzień na wspólnych wróżbach. Na początek zaczarowaliśmy magicznym zaklęciem nasze marzenie, aby się spełniło – wrzucając do wody jednogroszówki. Machaliśmy naszymi różdżkami nad miska z pieniążkami niczym czarownice nad kotłem. Czary zaczęliśmy od wróżby z sercami, która „powiedziała” nam jak będzie miał na imię nasz mąż /żona w przyszłości. Następną wróżba było układanie butów, właściciel buta, który pierwszy dotknął drzwi – pierwszy wyjdzie za mąż /ożeni się. Kolejna wróżba było losowanie przyszłych zawodów, które przysporzyły nam wiele śmiechu i radości. Obieraliśmy również jabłko, tak aby skorka była jak najdłuższa, rzucając ją za siebie układała się w literkę – pierwsza literkę imienia przyszłego wybranka/wybranki. Na koniec aby troszkę odpocząć, usiedliśmy przy stolikach i wykonaliśmy prace plastyczną – wykleiliśmy klucz, przez który podczas andrzejek leje się wosk. To był super dzień, pełen emocji i śmiechu.